Wim Hof metoda

Wim Hof metoda nabízí návrat zpět k fyzickému a psychickému zdraví přírodními prostředky. Kombinuje 3 pilíře - dýchání, terapii chladem a nastavení mysli. Kombinace těchto tří složek je skutečně silná, vědecky potvrzená a dokáže přinést obrovské změny do všech oblastí Vašeho života.

Více »

Uvolněte svoji vnitřní sílu.
Buďte šťastnější, odolnější a zdravější.

Zobrazit nabídku kurzů

Wim Hof metoda vám pomůže:

  • Posílit váš imunitní systém
  • Zkvalitnit spánek
  • Zlepšit koncentraci a vůli
  • Snížit úroveň stresu
  • Zvýšit výkonost
  • Zlepšit dýchací návyky
  • Zvýšit hladinu životní energie
  • Získat toleranci k chladu i teplu

Tři pilíře Wim Hof metody

Posilující dýchání

Dýcháme, i když na to zrovna nemyslíme a většinou si neuvědomujeme jeho obrovský potenciál. Zlepšení hospodaření těla s kyslíkem poskytuje řadu výhod. Naučíme se dýchat vědomě a správně dech ovládat. Tato dýchací technika přináší mnoho pozitivních přínosů na posilnění našeho imunitního systému, zvýšení hladiny energie a výkonnosti. Pomáhá se snížením úrovně stresu nebo se zkvalitněním spánku. Kromě toho můžeme získat větší toleranci k chladu i teplu. Uvolňují se emoce, které jsme předtím potlačovali. Tento dech je postupně otevírá a stáváme se tak silnější a dokážeme čelit jakýmkoliv vnitřním a vnějším situacím

Vědomé otužování

Chlad je náš vřelý přítel a cesta k rozvoji mentální a fyzické síly a zdraví. Otužování nás učí přijetí a uvolnění i v náročných podmínkách, což je důležitý předpoklad pro spokojený život. Pokud trénujete efektivně a správně, chlad rozjíždí kaskádu ozdravných procesů. Zvyšuje příliv Vaší životní energie, posiluje kardiovaskulární systém, zlepšuje regeneraci a vylaďuje krevní tlak. Ve studené vodě Vaše tělo produkuje endorfiny – hormony štěstí a jako bonus se snižují záněty ve Vašem těle. V celém otužovacím procesu zažijete vnitřní ztišení a nádherný pocit tady a teď.

Nastavení mysli

Správné dýchání a vědomé otužování vyžaduje trpělivost a pokoru, abyste je dobře zvládli. Proto je třetí pilíř Wim Hof metody nastavení mysli. Vyzbrojeni soustředěním a odhodláním budete připraveni prozkoumat, vědomě poslouchat a nakonec ovládnout své vlastní tělo i mysl. Neboť zdraví a vše, co v životě děláme, a jak to děláme, vychází z našeho vnitřního světa. Naše síla a schopnosti jsou totiž daleko větší, než si vůbec dokážeme představit. Pokud ale děláme každý den ty samé věci, žádné změny se nedočkáme. Pojďme to změnit!

5denní zimní WHM workshop s výstupem na Sněžku! 

Registrace a více informací

O Wim Hof metodě

Co kdybyste zjistili, že tajemství celoživotního zdraví a štěstí máte na dosah ruky? A  můžete ho dosáhnout sami, za několik málo dnů, bezpečně, svým vlastním tempem a z pohodlí Vašeho domova? Navíc vše, co k tomu potřebujete, jste Vy sami a Vaše touha odemknout skrytý potenciál, který máte v sobě.

Tyto přírodní zdroje jsme uměli využívat po většinu naší evoluční historie. V určitou chvíli se ale náš vztah se světem změnil. Pohodlný moderní životní styl nás odpojil od přirozeného prostředí a my jsme ztratili schopnost využívat tyto odvěké mechanismy přežití. Přišli jsme o kontakt s naší vnitřní silou.

Návrat zpět k fyzickému a psychickému zdraví přírodními prostředky nabízí Wim Hof metoda. Kombinuje 3 pilíře - dýchání, terapii chladem a nastavení mysli. Kombinace těchto tří složek je skutečně silná, vědecky potvrzená a dokáže přinést obrovské změny do všech oblastí Vašeho života.

Vzhledem k tomu, že Wim Hof miluje vědu a zúčastňuje se velkého množství vědeckých studií, pozitivní účinky praktikování metody jsou velmi dobře popsány, zdokumentovány a prokázány špičkovými vědeckými institucemi po celém světě.

Upozornění
Mějte prosím na paměti, že jste plně zodpovědní za svůj život. Všechno z našich doporučení, která se rozhodnete použít ve svém životě, je vaší vlastní odpovědností.
Dechová cvičení mohou mít silné fyziologické účinky a musí být praktikovány podle pokynů. Vždy je provádějte v bezpečném prostředí, vsedě nebo vleže. Cvičení nikdy nepraktikujte před nebo během potápění, řízení, plavání, koupání nebo za jiných okolností, kdy by ztráta vědomí mohla způsobit ublížení na zdraví. Dýchání Wim Hof ​​může způsobit mravenčení, zvonění v uších, citlivost nebo jiné pocity. Jedná se o normální odezvy a nejsou důvodem k obavám. Chlad vyvolává stresovou reakci a extrémní chlad může být pro vaše tělo určitým šokem. Důrazně doporučuji začít pomalu a postupně zvyšovat čas strávený ve studené vodě nebo chladu. Vždy trénujte, aniž byste se museli výrazně nutit, a pozorně poslouchejte signály z vašeho těla. Pokud nebude praktikován zodpovědně, existuje riziko podchlazení.
Metoda se nedoporučuje lidem s epilepsií, srdečními problémy a v průběhu těhotenství. Workshop není určen pro těžce nemocné lidi, ani pro ty, kteří procházejí akutní nemocí. Lidé s kardiovaskulárními poruchami nebo jinými závažnými onemocněními musí vždy nejdříve konzultovat s lékařem před praktikováním metody.
Veškeré informace, které zde poskytujeme, vycházejí z našich vlastních zkušeností a názorů. To neznamená, že je to absolutní pravda pro všechny. Každý člověk je jiný, jedinečný, a proto různé věci fungují pro různé lidi. Tyto informace nepředstavují praxi medicíny, ošetřovatelství nebo jiných profesionálních zdravotních služeb, včetně poskytování lékařských rad. Použití informací nebo materiálů odkazovaných na kurzech je na vlastní riziko uživatele. Informace nejsou nejsou zamýšleny jako náhrada za odbornou lékařskou radu, diagnostiku nebo léčbu. Uživatelé by neměli ignorovat nebo odkládat získání lékařské pomoci ohledně jakéhokoli zdravotního stavu, který mohou mít, a měli by v případě jakéhokoli takového stavu vyhledat pomoc svého zdravotnického personálu.

Více referencí

Reference: Wim Hof

Jana H.

Wim Hof metoda nabízí návrat zpět k fyzickému a psychickému zdraví přírodními prostředky. Kombinuje 3 pilíře - dýchání, terapii chladem a nastavení mysli. Kombinace těchto tří složek je skutečně silná, vědecky potvrzená a dokáže přinést obrovské změny do všech oblastí Vašeho života.

Lukáš S.

Wim Hof metoda nabízí návrat zpět k fyzickému a psychickému zdraví přírodními prostředky. Kombinuje 3 pilíře - dýchání, terapii chladem a nastavení mysli. Kombinace těchto tří složek je skutečně silná, vědecky potvrzená a dokáže přinést obrovské změny do všech oblastí Vašeho života.

Mohlo by vás zajímat

Další články

Ze všech stran slyšíme o budování odolnosti. Ale co to znamená?

Odolnost se týká jak samotného procesu, tak i výsledku úspěšného přizpůsobení se obtížným nebo náročným životním zkušenostem a má mentální, emocionální a behaviorální flexibilitu a schopnost přizpůsobit se vnitřním i vnějším požadavkům. Pro mě navíc to je osobnostní rys, který mají jednotlivci, kteří prokazují vášeň a vytrvalost směrem k cíli, přestože jsou konfrontováni se značnými…

Co říká věda o stresu a pozitivním vlivu Wim Hof metody.

V této epizodě Elissa Epel, Ph.D., profesorka katedry psychiatrie na Kalifornské univerzitě v San Franciscu (UCSF) hovoří s Dr. Andrew Hubermanem o její práci, která ukazuje, jak stres ovlivňuje náladu, stravovací chování, duševní zdraví, fyzické zdraví a stárnutí. Tento úryvek podcastu se věnuje jejímu výzkumu Wim Hofovy metody.

Tajemství k překonání únavy a dosažení vyššího výkonu? Druhý dech!

Představte si třeba maraton. Běžíte, dýcháte, nohy vás bolí, plíce pálí. Ale najednou jako by se vám otevřely brány nové energie. Cítíte se tak nabití, že byste byli schopni oběhnout celou zeměkouli. Tak nějak se projevuje druhý dech. Na kurzech ChiRunning nebo Oxygen Advantage se mě účastníci často ptají, jak tento jev vzniká a jestli…