ChiRunning

ChiRunning vychází z čínského bojového umění Tai Chi, které nás učí pohybovat se přirozeným způsobem. Nejtěžší práci vykonávají vnitřní svaly. Tento princip zdravého pohybu je ale v rozporu s tím, jak běhá většina lidí, kteří používají hlavně malé svaly na nohou a v chodidlech.

Více »

Běhejte, jak Vás příroda stvořila.

Efektivně, bez bolesti a celý život

Zobrazit nabídku kurzů

Běhání technikou ChiRunning Vám pomůže:

 • Celoživotní běhání bez zranění
 • Věřit ve své schopnosti
 • Běhat s menším úsilím
 • Připravit tělo na optimální výkon
 • Méně zatěžovat klouby
 • Snížit zatížení nohou
 • Vybudovat si základní sílu
 • Běhat uvolněně a s radostí
 • Lépe vnímat svoje tělo
 • Stát se efektivním běžcem

Technika běhu

Technika ChiRunning je založena na dvou cílech – pomůže Vám běžet co nejefektivněji a užívat si celoživotního běhání bez zranění. V Tai Chi je veškerý pohyb založen na silném tělesném jádru , relaxaci ve svalech a pohyblivosti v kloubech. Tyto tři principy jsou nejdůležitější pro běh. Aby se vytvořil snadný, plynulý a rychlejší pohyb, musí být celé tělo pružné a uvolněné. Jakékoli přidané napětí omezuje Vaši schopnost běžet snadno a ekonomicky.

Budování kondice

Fáze budování kondice je zaměřena na trénování Vaší mysli a těla, aby společně pracovaly jako tým a vytvářely optimální výsledky bez ohledu na to, jaké jsou Vaše běžecké cíle. Budování kondice není jen o posilování svalů na nohou ale také o posílení strukturálně slabých oblastí v těle. Naučíte se, jak zlepšovat svoji kondici přirozeně, bezpečně a s neuvěřitelnými výsledky. Aby bylo možné dosáhnout lepších trvalých výkonů, úspěch vychází ze správného fungování celého těla, nikoli jen ze síly svalů na nohou nebo úsilí

Výkonnostní běhání

Když lidé používají slova BĚH a VÝKON v jedné větě, mají většinou na mysli rychlost, závody a stupně vítězů. Vylepšíte-li svoji běžeckou techniku a získáte lepší kondici, můžete běhat rychleji a s menším úsilím. Zvládnete větší počet naběhaných kilometrů, s kratší dobou zotavení a získáte schopnost dobře reagovat na jakékoliv výzvy během závodů. Ne všechny běžecké situace vyžadují sílu. Strategie, přizpůsobivost, vytrvalost, relaxace a důsledné sledování limitů Vašeho těla – to vše hraje roli při dosahování skvělých výkonů.

Aktuální kurzy Chi Running

5denní zimní WHM workshop s výstupem na Sněžku! 

Registrace a více informací

ChiRunning

Běhejte, jak Vás příroda stvořila, efektivně, bez bolesti a po celý život.

ChiRunning je vhodný pro běžce na jakékoliv úrovni.

ChiRunning vychází z čínského bojového umění Tai Chi, které nás učí pohybovat se přirozeným způsobem. Nejtěžší práci vykonávají vnitřní svaly, stehenní svaly jsou zatěžovány méně. Menší lýtkové svaly a svaly v chodidlech vyvíjejí již jen velmi málo úsilí. Tento princip zdravého pohybu je ale v rozporu s tím, jak běhá většina lidí, kteří používají hlavně malé svaly na nohou a v chodidlech.

ChiRunning pomohl tisícům běžců všech věkových skupin na celém světě zlepšit jejich běžeckou formu, zlepšit efektivitu jejich běhu i celkový výkon. Tato metoda funguje také jako prevence proti zranění a výrazně zkracuje dobu regenerace. ChiRunning běžci běhají bez bolesti, snadno a s radostí.

Co se naučíte na workshopu:

 • Jak využít obrovského množství síly, která je ukryta uvnitř Vašeho těla
 • Osvojíte si správné držení těla
 • Naučíte se správné a lehké dýchání při běhu
 • Jak pracovat s těžištěm a rovnováhou
 • Zjistíte že, zdravému běhu předchází správná chůze
 • Procvičení všech složek techniky ChiRunning
 • Jaký je význam správného rytmu a kadence běhu
 • Projdete si Vaše analýzy běhu na videu

ChiWalking

Ne každý chce nebo může běhat nebo provozovat jiný sport. Můžete jen chodit. Ať už jste na procházce nebo fitness chodec, chcete zvládat nebo snižovat váhu, rehabilitujete po nemoci nebo úrazu nebo jen chcete zůstat aktivní v průběhu celého života, ChiWalking vám pomůže dosáhnout vašich osobních cílů, a dosažení toho, aby jste se cítili lépe než kdy jindy.

Chůze je nejbezpečnější a nejjednodušší způsob, jak se dostat do formy, užít si venku a zvednout a oživit náladu. Je to základní každodenní pohyb a když zlepšíte kvalitu chůze, zlepšíte tím kvalitu svého života.

Pokud Vám samotná chůze nestačí, můžete začlenit řadu krátkých běhů přerušovaných přestávkami v chůzi. Díky tomu se vaše tělo snadno přizpůsobí pravidelným tréninkům a vytvoří vaši kardio-aerobní kondici. Cílem rozšířeného programu Od Chůze K Běhu je, abyste se nakonec spolehlivě a snadno dostali k běhu!

Mohlo by vás zajímat

Další články

Ze všech stran slyšíme o budování odolnosti. Ale co to znamená?

Odolnost se týká jak samotného procesu, tak i výsledku úspěšného přizpůsobení se obtížným nebo náročným životním zkušenostem a má mentální, emocionální a behaviorální flexibilitu a schopnost přizpůsobit se vnitřním i vnějším požadavkům. Pro mě navíc to je osobnostní rys, který mají jednotlivci, kteří prokazují vášeň a vytrvalost směrem k cíli, přestože jsou konfrontováni se značnými…

Co říká věda o stresu a pozitivním vlivu Wim Hof metody.

V této epizodě Elissa Epel, Ph.D., profesorka katedry psychiatrie na Kalifornské univerzitě v San Franciscu (UCSF) hovoří s Dr. Andrew Hubermanem o její práci, která ukazuje, jak stres ovlivňuje náladu, stravovací chování, duševní zdraví, fyzické zdraví a stárnutí. Tento úryvek podcastu se věnuje jejímu výzkumu Wim Hofovy metody.

Tajemství k překonání únavy a dosažení vyššího výkonu? Druhý dech!

Představte si třeba maraton. Běžíte, dýcháte, nohy vás bolí, plíce pálí. Ale najednou jako by se vám otevřely brány nové energie. Cítíte se tak nabití, že byste byli schopni oběhnout celou zeměkouli. Tak nějak se projevuje druhý dech. Na kurzech ChiRunning nebo Oxygen Advantage se mě účastníci často ptají, jak tento jev vzniká a jestli…