Wim Hof Metoda
Uvolněte svoji vnitřní sílu.
Buďte šťastnější, odolnější a zdravější.

Wim Hof a jeho metoda

Co kdybyste zjistili, že tajemství celoživotního zdraví a štěstí máte na dosah ruky? A  můžete ho dosáhnout sami, za několik málo dnů, bezpečně, svým vlastním tempem a z pohodlí Vašeho domova? Navíc vše, co k tomu potřebujete, jste Vy sami a Vaše touha odemknout skrytý potenciál, který máte v sobě.

Tyto přírodní zdroje jsme uměli využívat po většinu naší evoluční historie. V určitou chvíli se ale náš vztah se světem změnil. Pohodlný moderní životní styl nás odpojil od přirozeného prostředí a my jsme ztratili schopnost využívat tyto odvěké mechanismy přežití. Přišli jsme o kontakt s naší vnitřní silou.

Návrat zpět k fyzickému a psychickému zdraví přírodními prostředky nabízí Wim Hof metoda. Kombinuje 3 pilíře – dýchání, terapii chladem a nastavení mysli. Kombinace těchto tří složek je skutečně silná, vědecky potvrzená a dokáže přinést obrovské změny do všech oblastí Vašeho života.

Wim Hof metoda Vám pomůže:

 • Posílit váš imunitní systém
 • Zvýšit hladinu energie
 • Zlepšit koncentraci a vůli
 • Snížit úroveň stresu
 • Zvýšit výkonnost
 • Zkvalitnit spánek
 • Získat větší toleranci k chladu i teplu
 • Zlepšit dýchací návyky

Co se naučíte na workshopu:

 • Vědecké základy Wim Hof metody
 • Dechová cvičení, která ovlivní fyziologii Vašeho těla
 • Řízené ponoření do studené vody, které Vám pomůže zvýšit odolnost Vašeho těla i spálit tuky
 • Způsob, jak se efektivně zahřát při nízkých teplotách
 • Jak spojení mysli a těla pomáhá žít život, o kterém sníte
 • Odhalíte, co všechno dokážete a získáte motivaci k tomu, aby se Wim Hof metoda stala Vaším každodenním rituálem
 • Seznámíte se s lidmi s podobnou vášní pro život

Co říkají účastníci kurzu:

Jana M.
Jana M.
Otův workshop WHM byl skvěle stráveným dnem plným inspirace, jiskřivé energie, hlubokého klidu, lehké hlavy a brnících konečků prstů 🙂 V krásném prostředí, v prima společnosti a při skvělém občerstvení nám Ota srozumitelně předával teori a hned nás ji nechával zažívat na vlastní kůži. Velkoryse s námi sdílel zkušenosti své i celé komunity, předával postupy a doporučení, současně přitom všem ale nechával velký prostor pro nalézání vlastní cesty. O to víc byl pro mne jeho přístup opravdový a důvěryhodný. Oto, velké díky, bylo to moc fajn a těším se na další setkání. Jana
Honza S.
Honza S.
Rád bych ještě jednou poděkoval za tu neskutečnou příležitost, která se mi dostala. Až teď postupně a pomalu mi To dochází, jaké jsem měl štěstí, že jsem se s něčím Takovým mohl seznámit. Běhá mi z toho mráz po zádech. Z toho, že někdo naplňuje, o čem jsem já jen tiše a v podvědomí snil. Opravdu, mám až bázlivé pocity štěstí z těch možností se tímto směrem vyvíjet. Oto, a Wime, díky !
Lucie M.
Lucie M.
Velice ti děkuji za workshop, bylo to vše, co jsem očekávala. Nevěděla jsem o metodě Wima Hofa a kurz mě opravdu inspiroval. Je úžasné, jak málo toho víme o našem těle, i když v něm trávíme celý svůj život 🙂 Byla jsem také překvapena, že instruktor nám usnadnil absolvování ledové koupele. Já za sebe jsem nepředpokládala, že to dokážu. Děkuji!
Dan T.
Dan T.
Ota zkrátka překonal moje očekávání. Ukázal svoji velkou zkušenost. Má také hluboké znalosti a s radostí zodpověděl všechny naše otázky. Po oficiálním ukončení kurzu bychom mohli strávit bezpočet hodin další diskuzí.
Jana M.
Jana M.
Ahoj Oto, chtěla jsem poděkovat za příjemnou sobotu a zaslané foto. Jelikož se zimou bojuji, tak je to pro mě výzva.🙂. Z neděle na pondělí se mi na zádech udělaly červené fleky. V podstatě jde o velké prochlazení. Vím to, jelikož s tím mám již zkušenosti. 🙂 Zřejmě se mi špatně prokrvuje periferie. Začala jsem praktikovat dechová cvičení, která si nás naučil a posílala na ta místa veškeré své myšlení a dech Pomohlo to.A dnes jsem ok. V minulosti jsem to měla měsíc. Ještě jednou děkuji za předané zkušenosti. Máš pro mě příjemnou energii. Hezký den.
Veronika P.
Veronika P.
Krasna cesta jak prinest a uvest WH metodu mezi lidi. Kazdy by mel mit tu moznost objevit jak dulezite je pro nas dychat. Dekuji
Tereza S.
Tereza S.
Všechno perfektní. Děkuji, Oto.
Marie Z.
Marie Z.
Oto, ještě jednou ti moc děkuji za možnost vše zažít. Byla to čistá krása! Máš to úžasně strukturovaný, promakaný a navázaný (nejen na) sport. Ten prostor na setkání byl taky kouzelný. Člověk se s tebou cítí bezpečně - líbí se mi tvoje přirozená autorita. To, že dýchání a vše kolem je tvoje vášeň je jasná věc! Moc mne bavil výklad (a nečekané souvislosti) a chytré otázky (na které jsem neznala odpověď), což se mi zas tak často nestává :-). Líbí se mi, že to je hodně praktický a že se “nezdržuješ” věcmi, který se dají dohledat.

Tři pilíře Wim Hof metody

SPRÁVNÉ DÝCHÁNÍ

Bez jídla můžeme žít týdny, bez vody pár dní, ale bez vzduchu jen pár minut. Naučte se dýchat vědomě a správně dech ovládat. Kvalita dechu podstatně ovlivní úroveň Vaší životní energie a zdraví, Pravidelné ranní dýchací cvičení Vás připraví na výzvy, které Vám přinese nový den. Lépe zvládnete zátěžové situace a budete ve větším klidu.

VĚDOMÉ OTUŽOVÁNÍ

Chlad je náš vřelý přítel a cesta k rozvoji mentální a fyzické síly a zdraví. Otužování nás učí přijetí a uvolnění i v náročných podmínkách, což je důležitý předpoklad pro spokojený život.  Pokud trénujete efektivně a správně, chlad rozjíždí kaskádu ozdravných procesů. Zvyšuje příliv Vaší životní energie, posiluje kardiovaskulární systém, zlepšuje regeneraci a vylaďuje krevní tlak. Ve studené vodě Vaše tělo produkuje endorfiny – hormony štěstí a jako bonus se snižují záněty ve Vašem těle. V celém otužovacím procesu zažijete vnitřní ztišení a nádherný pocit tady a teď.

NASTAVENÍ MYSLI

Správné dýchání a vědomé otužování vyžaduje trpělivost a pokoru, abyste je dobře zvládli. Proto je třetí pilíř Wim Hof metody nastavení mysli. Vyzbrojeni soustředěním a odhodláním budete připraveni prozkoumat a nakonec ovládnout své vlastní tělo a mysl. Naše síla a schopnosti jsou totiž daleko větší, než si vůbec dokážeme představit. Pokud ale děláme každý den ty samé věci, žádné změny se nedočkáme. Pojďme to změnit!

Ota_Kulhanek_otuzovani_full

Videa o Wimovi a jeho metodě, které stojí za to shlédnout:

( Při přehrávání na You Tube je možné nastavit automatické překládání titulků do češtiny )

O Wimovi

Nobelovu cenu za fyziologii a lékařství 2019 za objev molekulárních mechanismů, jejichž prostřednictvím buňky vnímají dostupnou hladinu kyslíku a přizpůsobují se tomu.

 

Studie realizována Radbound univerzitou v Nizozemí týkající se dobrovolné aktivace sympatetického nervového systému a vědomého utlumení vrozené imunní reakce lidského těla

Studie Wayne State University o tom, jak můžeme vědomě ovlivnit reakci našeho těla na vystavení chladu

Studie z Amsterdamského Medical Center o dopadu metody Wim Hof ​​na autoimunitní onemocnění

Bezpečnostní pokyny k praktikování metody

Upozornění
Mějte prosím na paměti, že jste plně zodpovědní za svůj život. Všechno z našich doporučení, která se rozhodnete použít ve svém životě, je vaší vlastní odpovědností.
Dechová cvičení mohou mít silné fyziologické účinky a musí být praktikovány podle pokynů. Vždy je provádějte v bezpečném prostředí, vsedě nebo vleže. Cvičení nikdy nepraktikujte před nebo během potápění, řízení, plavání, koupání nebo za jiných okolností, kdy by ztráta vědomí mohla způsobit ublížení na zdraví. Dýchání Wim Hof ​​může způsobit mravenčení, zvonění v uších, citlivost nebo jiné pocity. Jedná se o normální odezvy a nejsou důvodem k obavám. Chlad vyvolává stresovou reakci a extrémní chlad může být pro vaše tělo určitým šokem. Důrazně doporučuji začít pomalu a postupně zvyšovat čas strávený ve studené vodě nebo chladu. Vždy trénujte, aniž byste se museli výrazně nutit, a pozorně poslouchejte signály z vašeho těla. Pokud nebude praktikován zodpovědně, existuje riziko podchlazení.
Metoda se nedoporučuje lidem s epilepsií, srdečními problémy a v průběhu těhotenství. Workshop není určen pro těžce nemocné lidi, ani pro ty, kteří procházejí akutní nemocí. Lidé s kardiovaskulárními poruchami nebo jinými závažnými onemocněními musí vždy nejdříve konzultovat s lékařem před praktikováním metody.
Veškeré informace, které zde poskytujeme, vycházejí z našich vlastních zkušeností a názorů. To neznamená, že je to absolutní pravda pro všechny. Každý člověk je jiný, jedinečný, a proto různé věci fungují pro různé lidi.