Wim Hof Metoda
Uvolněte svoji vnitřní sílu.
Buďte šťastnější, odolnější a zdravější.

Wim Hof a jeho metoda

Wim Hof dostal přezdívku „The Iceman“¨, protože vytvořil řadu rekordů souvisejících s vystavením chladu. Mezi jeho výkony patří zdolání Kilimandžára v šortkách, uběhnutí půlmaratonu za polárním kruhem také jen v šortkách. Strávil déle než 112 minut zakrytý ledem nebo dokázal v laboratorních podmínkách deaktivovat endotoxin, který mu byl vstříknut do žíly.

Vědci zjistili, že je schopný vědomě ovlivňovat autonomní nervový a imunitní systém. Na základě svých zkušeností vyvinul metodu, díky které se to dokáže naučit každý.

Wim Hof metoda kombinuje tři silné pilíře, kterými jsou dýchání, terapie chladem a nastavení mysli. Kombinace těchto tří složek je skutečně silná, vědecky potvrzená a dokáže přinést velké změny do všech oblastí vašeho života.

Tyto přírodní zdroje byly součástí našeho každodenního života po většinu naší evoluční historie. V pohodlí moderní společnosti jsme je však téměř ztratili. 

S WHM můžete odemknout potenciál uvnitř sebe a otevřít dveře řadě zdravotních výhod.

Wim Hof metoda Vám pomůže:

 • Posílit váš imunitní systém
 • Zvýšit hladinu energie
 • Zlepšit koncentraci a vůli
 • Snížit úroveň stresu
 • Zvýšit výkonnost
 • Zkvalitnit spánek
 • Získat větší toleranci k chladu i teplu
 • Zvýšit kreativitu
 • Zlepšit dýchací návyky

Co se naučíte na workshopu:

 • Vědecké základy Wim Hof metody, abyste lépe porozuměli tomu, jak tato metoda funguje
 • Dechová cvičení, která budou mít silný vliv na vaši fyziologii
 • Řízené vnoření do studené vody, které pomáhá spalovat tuk a zvyšovat celkovou odolnost organizmu
 • Jak se účinně zahřát po vystavení se chladu
 • Jak spojení mysli a těla vám pomůže žít váš ideální život
 • Seznámíte se s lidmi s podobnou vášní a můžete sdílet praktické zkušenosti a životní příběhy
 • Jak probudit představivost o tom, co je možné, abyste mohli najít motivaci k tomu, aby se tato praxe stala součástí každodenního zvyku

Co říkají účastníci kurzu:

Jana M.
Jana M.
Otův workshop WHM byl skvěle stráveným dnem plným inspirace, jiskřivé energie, hlubokého klidu, lehké hlavy a brnících konečků prstů 🙂 V krásném prostředí, v prima společnosti a při skvělém občerstvení nám Ota srozumitelně předával teori a hned nás ji nechával zažívat na vlastní kůži. Velkoryse s námi sdílel zkušenosti své i celé komunity, předával postupy a doporučení, současně přitom všem ale nechával velký prostor pro nalézání vlastní cesty. O to víc byl pro mne jeho přístup opravdový a důvěryhodný. Oto, velké díky, bylo to moc fajn a těším se na další setkání. Jana
Honza S.
Honza S.
Rád bych ještě jednou poděkoval za tu neskutečnou příležitost, která se mi dostala. Až teď postupně a pomalu mi To dochází, jaké jsem měl štěstí, že jsem se s něčím Takovým mohl seznámit. Běhá mi z toho mráz po zádech. Z toho, že někdo naplňuje, o čem jsem já jen tiše a v podvědomí snil. Opravdu, mám až bázlivé pocity štěstí z těch možností se tímto směrem vyvíjet. Oto, a Wime, díky !
Lucie M.
Lucie M.
Velice ti děkuji za workshop, bylo to vše, co jsem očekávala. Nevěděla jsem o metodě Wima Hofa a kurz mě opravdu inspiroval. Je úžasné, jak málo toho víme o našem těle, i když v něm trávíme celý svůj život 🙂 Byla jsem také překvapena, že instruktor nám usnadnil absolvování ledové koupele. Já za sebe jsem nepředpokládala, že to dokážu. Děkuji!
Dan T.
Dan T.
Ota zkrátka překonal moje očekávání. Ukázal svoji velkou zkušenost. Má také hluboké znalosti a s radostí zodpověděl všechny naše otázky. Po oficiálním ukončení kurzu bychom mohli strávit bezpočet hodin další diskuzí.
Jana M.
Jana M.
Ahoj Oto, chtěla jsem poděkovat za příjemnou sobotu a zaslané foto. Jelikož se zimou bojuji, tak je to pro mě výzva.🙂. Z neděle na pondělí se mi na zádech udělaly červené fleky. V podstatě jde o velké prochlazení. Vím to, jelikož s tím mám již zkušenosti. 🙂 Zřejmě se mi špatně prokrvuje periferie. Začala jsem praktikovat dechová cvičení, která si nás naučil a posílala na ta místa veškeré své myšlení a dech Pomohlo to.A dnes jsem ok. V minulosti jsem to měla měsíc. Ještě jednou děkuji za předané zkušenosti. Máš pro mě příjemnou energii. Hezký den.
Veronika P.
Veronika P.
Krasna cesta jak prinest a uvest WH metodu mezi lidi. Kazdy by mel mit tu moznost objevit jak dulezite je pro nas dychat. Dekuji
Tereza S.
Tereza S.
Všechno perfektní. Děkuji, Oto.
Marie Z.
Marie Z.
Oto, ještě jednou ti moc děkuji za možnost vše zažít. Byla to čistá krása! Máš to úžasně strukturovaný, promakaný a navázaný (nejen na) sport. Ten prostor na setkání byl taky kouzelný. Člověk se s tebou cítí bezpečně - líbí se mi tvoje přirozená autorita. To, že dýchání a vše kolem je tvoje vášeň je jasná věc! Moc mne bavil výklad (a nečekané souvislosti) a chytré otázky (na které jsem neznala odpověď), což se mi zas tak často nestává :-). Líbí se mi, že to je hodně praktický a že se “nezdržuješ” věcmi, který se dají dohledat.

Tři pilíře Wim Hof metody

SPRÁVNÉ DÝCHÁNÍ

Bez jídla můžeme žít týdny, bez vody pár dní, ale bez vzduchu jen pár minut. Naučme se dech vnímat vědomě a kvalitně ho ovládat. Dýchací cvičení posiluje mysl i celé tělo. Kvalita dechu podstatně souvisí s množstvím energie, zdravím i štěstím. Každodenní ranní dýchací cvičení nás připravuje na výzvy, které nás čekají přes den. Lépe tak zvládáme zátěžové situace a jsme více v klidu. Dýchání touto metodou s pomocí soustředění a uvolnění otevírá ve možnosti, které byly většinu vašeho života zavřené. Uvolňují se emoce, které jsme předtím potlačovali. Tento dech je postupně otevírá a stáváme se tak silnější a dokážeme čelit jakýmkoliv vnitřním a vnějším situacím. Zažijeme pocit přílivu energie, snížené hladiny stresu a zlepšení imunitních reakcí.

VĚDOMÉ OTUŽOVÁNÍ

Chlad je nejen náš vřelý přítel, ale je také velmi efektivní nástroj pro rozvoj mentální i fyzické síly a zdraví. Chlad nás učí přijetí a uvolnění i v náročných podmínkách. Toto je velmi podstatná zkušenost pro šťastný život.  Správné vystavení se chladu zahajuje kaskádu zdravotních procesů. Jedním z nich je hromadění hnědé tukové tkáně, které vede k úbytku tuku. Pokud trénujeme efektivně a vnímavě, chlad výrazně zvyšuje příliv životní energie. Otužování posiluje kardiovaskulární systém těla a tak zlepšuje regeneraci a vylaďuje krevní tlak. Ve studené vodě tělo produkuje hormony, které dodají příjemný pocit a bonusem je snižování zánětů v těle. V tomto celém procesu můžeme zažívat vnitřní ztišení a nádherný moment tady a teď.

NASTAVENÍ MYSLI

Třetí pilíř Wim Hof metody je základem dalších dvou: jak správné dýchání, tak vědomé otužování vyžadují trpělivost a pokoru, aby byly plně zvládnuty. Vyzbrojeni soustředěním a odhodláním jste připraveni prozkoumat a nakonec ovládnout své vlastní tělo a mysl. Naše síla a schopnosti jsou daleko větší, než si dokážeme představit, ale pokud děláme každý den ty samé věci, žádné změny se nejspíš nedočkáme.

Pojďme to změnit!

Ota_Kulhanek_otuzovani_full

Videa o Wimovi a jeho metodě, které stojí za to shlédnout:

( Při přehrávání na You Tube je možné nastavit automatické překládání titulků do češtiny )

O Wimovi

Nobelovu cenu za fyziologii a lékařství 2019 za objev molekulárních mechanismů, jejichž prostřednictvím buňky vnímají dostupnou hladinu kyslíku a přizpůsobují se tomu.

 

Studie realizována Radbound univerzitou v Nizozemí týkající se dobrovolné aktivace sympatetického nervového systému a vědomého utlumení vrozené imunní reakce lidského těla

Studie Wayne State University o tom, jak můžeme vědomě ovlivnit reakci našeho těla na vystavení chladu

Studie z Amsterdamského Medical Center o dopadu metody Wim Hof ​​na autoimunitní onemocnění

Bezpečnostní pokyny k praktikování metody

Upozornění
Mějte prosím na paměti, že jste plně zodpovědní za svůj život. Všechno z našich doporučení, která se rozhodnete použít ve svém životě, je vaší vlastní odpovědností.
Dechová cvičení mohou mít silné fyziologické účinky a musí být praktikovány podle pokynů. Vždy je provádějte v bezpečném prostředí, vsedě nebo vleže. Cvičení nikdy nepraktikujte před nebo během potápění, řízení, plavání, koupání nebo za jiných okolností, kdy by ztráta vědomí mohla způsobit ublížení na zdraví. Dýchání Wim Hof ​​může způsobit mravenčení, zvonění v uších, citlivost nebo jiné pocity. Jedná se o normální odezvy a nejsou důvodem k obavám. Chlad vyvolává stresovou reakci a extrémní chlad může být pro vaše tělo určitým šokem. Důrazně doporučuji začít pomalu a postupně zvyšovat čas strávený ve studené vodě nebo chladu. Vždy trénujte, aniž byste se museli výrazně nutit, a pozorně poslouchejte signály z vašeho těla. Pokud nebude praktikován zodpovědně, existuje riziko podchlazení.
Metoda se nedoporučuje lidem s epilepsií, srdečními problémy a v průběhu těhotenství. Workshop není určen pro těžce nemocné lidi, ani pro ty, kteří procházejí akutní nemocí. Lidé s kardiovaskulárními poruchami nebo jinými závažnými onemocněními musí vždy nejdříve konzultovat s lékařem před praktikováním metody.
Veškeré informace, které zde poskytujeme, vycházejí z našich vlastních zkušeností a názorů. To neznamená, že je to absolutní pravda pro všechny. Každý člověk je jiný, jedinečný, a proto různé věci fungují pro různé lidi.