Ota Kulhánek

Neustále něco nového objevuji a baví mě sdílet své zkušenosti a znalosti s ostatními lidmi.

Kombinace správného dýchání, vědomého otužování, zdravého pohybu spolu s pozitivním nastavením mysli mi pomohlo výrazně posílit moji celkovou odolnost a objevit sílu mých přirozených sil.

Téměř celý svůj pracovní život jsem strávil na různých vedoucích pozicích v korporátním prostředí, které vytváří mnoho stresových situací a je velmi výkonově zaměřené. Možná i proto jsem v posledních letech čelil mnoha výzvám – jak zdravotním, tak osobním. To vše mě přivedlo na cestu hledání, co dalšího bych mohl udělat se svým životem.

Jsem zvědavý a zvídavý, a tak mě touha po změnách přivedla k poznání, že pokud děláme každý den ty stejné věci, dostáváme stále stejné výsledky a žádných změn se nejspíš nedočkáme. Rozhodl jsem se to změnit!

Ve svém životě jsem toho vyzkoušel mnoho. Některé věci pominuly, některé zůstaly. Jednou ze stálic zůstala vášeň pro otužování. Nejprve jsem se stal členem 1. plaveckého klubu otužilců v Praze. 
Pak jsem potkal Wima Hofa, jeho metodu (WHM) a jeho výrok: “Dokážete mnohem víc, než si myslíte”. Byl jsem s ním na zimní expedici, praktikoval otužování a speciální dýchání. Výsledky, které jsem okamžitě cítil, mě natolik nadchly, že jsem s ním absolvoval další intenzivní výcvik. To mi umožnilo stát se oficiálním instruktorem Wim Hof metody. Díky tomu dnes mohu své znalosti a zkušenosti sdílet s ostatními lidmi.
Bylo to právě dýchání, které mě inspirovalo k dalšímu zkoumání. Půl hodiny denně dýchám podle WHM, ale dýchám ku prospěchu svého těla celý den?
A tak jsem objevil metodu Oxygen Advantage, která mi dala na tyto otázky odpověď. Jsme šťastný, že jsem měl možnost absolvovat mezinárodní trénink a stát se lektorem i této metody. Své znalosti dýchacích technik jsem potom ještě rozšířil o Buteyko metodu, která je základem správného dýchání.
Oxygen Advantage má silné pozitivní dopady nejen na zdraví, ale i na sportovní výkon.
Vzhledem k tomu, že jsem celoživotní sportovec, rozšířil jsem své lektorské portfolio o ChiRunning. Metodu, která pomáhá každému běhat přirozeně, bez bolesti a po celý život.  

Většinu profesního života jsem strávil v oblasti služeb, které jsou velmi závislé na každém členovi týmu. Práce s lidmi byla vždy klíčovou součástí mé kariéry.

Přehled mých zkušeností

 • Certifikovaný instruktor metody ChiRunning
 • Certifikovaný instruktor metody Oxygen Advantage a Buteyko metody
  Certifikovaný
 • Certifikovaný instruktor metody Wima Hofa
 • Certifikace ACE Coaching Practitioner (Academy of Coaching Excellence) v Coaching Systems
 • Předseda představenstva Asociace ABSL sdružující centra podnikových sdílených služeb
 • Ředitel ve společnosti Accenture s odpovědností za budování a řízení outsourcingových nebo vnitropodnikových středisek podnikových služeb pro mezinárodní korporace
 • Generální a regionální ředitel společnosti Scala s odpovědností za obchodní rozvoj a fungování firmy v České republice a ve střední a východní Evropě
 • Finanční ředitel v TNT Express Worldwide řídící kompletní finanční a personální agendu firmy
 • Konzultantské a projektově manažerské zkušenosti v oboru prodeje a implementace podnikových informačních systémů Scala ve více než 40 firmách (certifikace pro projektové řízení od APM – Association of Project Management)
 • Praxe v různých technických a manažerských pozicích ve výrobním podniku