Jak jsem si nekoupil běžecký pás.

Jestli trochu sportujete, znáte to. Jaro se vás každý rok zeptá, co jste dělali v zimě. To loňské se ozvalo brzy a já jsem začátkem března zjistil, že už za měsíc běžím pražský půlmaraton. A já neměl naběháno!

V zimě jsem chodil 3x týdně plavat do Vltavy a pak se mi už nechtělo jít běhat do zimy. Navíc jsem se vždy nadýchal studeného vzduchu a i přes otužování mě pak pár dní škrábalo v krku. Proto jsem radši zasedl do garáže na cyklistický nebo veslovací trenažér. Jako náruživý cyklista se bez něj v zimě neobejdu – tma a náledí jsou nebezpečná kombinace.

Nakonec jsem půlmaraton s pomocí dýchání Wima Hofa dal, ale zařekl jsem se, že na další zimu si už běžecký pás koupit musím. Vždyť na jaře chci dát maraton a to bez tréninku přes zimu nejde. 

Pak uběhlo jaro i léto a blížil se podzim. „Musím si konečně jít koupit ten běžecký pás!“, připomínal jsem si každý týden. Mezitím jsem se ale stal oficiálním instruktorem metody Wima Hofa a speciální dýchací metody Oxygen Advantage.

Začalo se ochlazovat. A já běhat nepřestával. Dokonce jsem se nezačal ani víc oblékat a stále běhal jako v létě. V trenkách a lehkém funkčním tričku. Postupně jsem potkával lidi ve svetrech, později v bundách, čepicích a rukavicích. A pak mi to došlo! Žádný běžecký pás nepotřebuji. Kromě čepice a rukavic vlastně nemusím mít ani zimní oblečení. S využitím obou metod můžu běhat venku bez ohledu na počasí. Otužování a dýchání podle Wima Hofa mi pomáhá překonávat pocit zimy a dýchání jen a jen nosem mi ohřívá vzduch předtím, než vstoupí do krku a pak do plic. 

Neustále hledáme vnější zdroje, aby nám pomohly překonat různé překážky. Přitom ten nejúžasnější zdroj máme v sobě. Jde jen o to poznat ho a naučit se co nejlépe využívat vnitřní síly, které máme všichni k dispozici.

Kontakt

Ota Kulhánek
Tel: +420 602 221 469
E-mail: otakulhanek@otakulhanek.cz
Působím v Praze a okolí, po dohodě i v celé ČR.